logo ppp

 

Słowo wstępne

Piekary Śląskie 03.10.2017r.

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa ponownie do udziału w naszych „Spotkaniach z psychologią”.
W tym roku główną inspiracją tematyczną stały się nastroje społeczne związanie z poczuciem podziałów, różnicy poglądów, sytuacji zagubienia w świecie sprzecznych informacji.
 
Temat ten stał się również pretekstem do analiz psychologicznych. Interesujących treści dostarczyły nam publikacje i audycje, w których profesjonaliści dokonują analiz aktualnej sytuacji społecznej. Dla przykładu wymienię takie, jak „Polska na kozetce”, „Narodowa psychoterapia” czy „Warsztaty obywatelskiej refleksyjności”. Autorów tych publikacji będziemy gościć u siebie!
 
Codzienne życie przynosi nam sytuacje, w których odczuwamy dyskomfort niezrozumienia, konfliktów, bolesnych różnic. Takie jest życie…, ale, czy musi tak boleć, czy jest sposób na to, aby się porozumieć w sytuacjach nawet z pozoru dramatycznych?
 
PoROZUMienie - temat przewodni naszej siódmej edycji „Spotkań z psychologią” będzie zawierał propozycje różnych sposobów na to, aby więcej rozumieć i więcej umieć w procesie porozumiewania się. Wiedzę oraz kompetencje z tego zakresu zaprezentują nam wybitni specjaliści ze świata psychologii, psychoterapii, sztuki muzycznej i plastycznej. Będzie się działo … 
Zapraszam Państwa do śledzenia informacji na naszych stronach internetowych, a przede wszystkim, do aktywnego udziału w wykładach oraz warsztatach.
 
Mamy nadzieję, że jak co roku dostarczymy Państwu okazji do ubogacenia się oraz relaksacji. Tradycyjnie życzę dobrego pożytku i miłych wrażeń z udziału w naszym spotkaniu.
Do zobaczenia w gościnnych progach Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich.
 
W imieniu zespołu organizacyjnego
koordynator projektu
Pelagia Gałbas