logo ppp

 

W dniu 31 grudnia 2020 r. Poradnia będzie nieczynna. 

Kontakt telefoniczny (w godzinach 8.00-15.00) pod numerami telefonów:

723 972 590 lub 723 972 593

Dowiedz się więcej...

plakat

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich informuje, że zgodnie z decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty od 1 września 2020 r. prowadzi orzecznictwo dla dzieci i młodzieży z autyzmem, w tym Zespołem Aspergera z rejonu działania Poradni tj. dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Piekar Śląskich oraz dzieci mieszkających w naszym mieście a nie uczęszczających do placówek oświatowych.

Orzeczenia oraz opinie dla dzieci niewidomych i słabo widzących, niesłyszących i słabo słyszących wydaje Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Katowicach (wymagane skierowanie wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Piekarach Śląskich).

Procedura bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wśród pracowników i klientów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Piekarach Śląskich.

Załącznik - pobierz plik

Wraz z panią Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj i zastępcą Pawłem Słotą życzymy wszystkim nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim uczniom udanych wakacji.

https://www.facebook.com/piekary.sl/videos/711660376275523/

Szanowni Rodzice,

25 maja 2020 r. wracamy do bezpośredniej pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracownicy będą na bieżąco kontaktować się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia nowych terminów badań. Zgodnie z wytycznym MEN jako priorytetowe będziemy traktować diagnozy dotyczące orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, opinii o konieczności odroczenia obowiązku szkolnego, edukacji domowej oraz inne - zgodnie z analizą specjalistów poradni. Prosimy o cierpliwość. Dołożymy wszelkich starań, by wydać w/w dokumenty przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

Posiedzenia zespołów orzekających będą odbywać się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem – co drugi czwartek.

Prosimy, by wizyty rodzica w Poradni w celu np. złożenia zgłoszenia, odebrania opinii lub orzeczenia poprzedzić wcześniejszym kontaktem telefonicznym pod numerami telefonów 32 287 97 62, 723 972 593, 723 972 590.

Prosimy by w miarę możliwości zgłoszenia, wnioski lub wymaganą dokumentację przesyłać na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Druki wniosków są dostępne na naszej stronie internetowej: https://www.poradnia.piekary.pl/

Poniżej zamieszczamy procedurę sanitarną wprowadzoną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Prosimy o stosowanie się do reżimu sanitarnego wdrażanego w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Procedura sanitarna - plik

Katarzyna Miroszczuk

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekarach Śląskich

Szanowni Rodzice,

w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich przechodzi na system pracy zdalnej. Specjaliści Poradni są tak jak dotychczas dostępni dla Państwa. Będą udzielać porad, konsultować zgłoszone telefonicznie lub drogą mailową problemy. Terapeuci nawiążą kontakt z dziećmi będącymi w terapiach psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych i SI.

W sytuacjach kryzysowych prosimy dzwonić pod specjalnie uruchomiony numer telefonu: 787 669 307  w godz. od 9.00 do 13.00 od poniedziałku do piątku.

Proponujemy również kontakt mailowy z pracownikami. Na stronie www poradni (www.poradnia.piekary.pl) znajdziecie Państwo adresy mailowe naszych specjalistów.

Zapraszamy również do obserwowania naszej strony internetowej oraz strony na Facebooku, gdzie publikujemy poradniki przygotowane przez naszych pracowników, które będą pomocne w pracy z dzieckiem w domu.

Poradnia jest czynna codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00. Kontakt telefoniczny z placówką:  32 287 97 62, 723 972 593, 723 972 590. Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu. 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej Oferty PPP oraz zapotrzebowania na usługi Poradni.
Zależy nam na Państwa opinii. Chcemy dzięki niej w nowym roku szkolnym przygotować ofertę bardziej dostosowaną do Państwa potrzeb i oczekiwań.
Dziękujemy za poświęcony czas.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeRVswWSX3SoeXNO-O7LBFQKSih604SyMXWGCrurIUwcvAxug/viewform?vc=0&c=0&w=1

Szanowni Państwo, w związku z zawieszeniem zajęć w Poradni na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać poradniki dla rodziców dotyczące wspierania dziecka w sytuacji kryzysu i materiały, które możecie Państwo wykorzystywać do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu. Wszystkie te materiały opracowane przez pracowników Poradni będą udostępnianie w dziale: Dla Rodziców.

Na podstawie § 18 pkt 2 Rozporządzenia MENiS w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach z dnia 31 grudnia 2002 r. za zgodą organu prowadzącego zawiesza się działalność terapeutyczną i diagnostyczną Poradni od 16 do 25 marca 2020 r.

W tym okresie wszystkie zaplanowane badania diagnostyczne i zajęcia terapeutyczne, w tym zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju zostają odwołane.

Pracownicy Poradni będą świadczyć pracę zdalną za pośrednictwem kontaktów telefonicznych lub poczty elektronicznej.

W razie pilnej potrzeby uzyskania pomocy psychologiczno-pedagogicznej istnieje możliwość konsultacji telefonicznej pod numerami: 032 287 97 62, 723 972 593, 723 972 590.

Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.